Tallrik Flora Danica

361608

DEN KONGELIGE PORCELAINSFABRIK, tallrik, "Flora Danica", Danmark, porslin, polykromt bemålad dekor av blomma ur den danska floran, genombrutet brätte med förgyllda kantränder, märkta Den Kongelige Porcelainsfabrik i blått samt 20/355y 8, diameter ca 22,5 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Ssmärre nagg

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tallrik Flora Danica

Budhistorik (5 bud)
2431345
2428713
2413836
2412362
850
2411372

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.