Eberhard Havekost "Tischtennisplatte"

361197

EBERHARD HAVEKOST (Tyskland, 1967): "Tischtennisplatte", signerad och daterad på baksidan Havekost DD99, olja på duk, 40x60 cm; oramad

PROVENIENS: Galerie Gebr, Lehmann, Berlin
UTSTÄLLD: Armory Show, New York 2008

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Temaauktion, Temaauktion

Eberhard Havekost

Budhistorik (27 bud)
2370132
188 000
2370125
186 000
2370120
184 000
2370114
182 000
2370101
180 000

Slutpris SEK:
188 000
18 932 EUR, 21 507 USD
Utropspris SEK:
200 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.