Jan Håfström, "Walker tar farväl"

360860

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): Walker tar farväl, signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 2013, olja på pannå, ca 121x142 cm

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Nutida 10 november 2015, auktionsnummer 191, då som del av diptyk. Dessförinnan inköpt direkt från konstnären av den tidigare ägaren

Konst, Modernt måleri, Temaauktion, Contemporary Selected

Nybrogatan 32, Stockholm

Jan Håfström,
Budhistorik (36 bud)
2370077
56 000
2370115
54 000
2370077
52 000
2370102
50 000
2370077
48 000

Slutpris SEK:
56 000
5 639 EUR, 6 406 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.