Frederic Matys Thursz, "Prism"

359856

FREDERIC MATYS THURSZ (Marocko/Tyskland 1930-1992): "Prism", signerad och daterad på baksidan 1983-84, akryl på duk, 206x213 cm

PROVENIENS: Galerie Nordenhake, Stockholm

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Temaauktion, Temaauktion

Frederic Matys Thursz,

Budhistorik (9 bud)
2368600
72 000
2368487
70 000
2364582
68 000
2359399
30 000
2359398
29 000

Slutpris SEK:
72 000
7 250 EUR, 8 237 USD
Utropspris SEK:
100 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.