Denise Grünstein "Malplacé No. 3B"

358577

DENISE GRÜNSTEIN (Sverige, född 1950): "Malplacé No. 3B", signerad och daterad på baksidan 2005, edition 1/5, gelatinsilverfotografi monterat på silikonglas, 100x125 cm

PROVENIENS: Galleri Charlotte Lund, Stockholm
LLITTERATUR: Hasselblad Center: Denise Grünstein - Malplacé, utställningskatalog 2005, avbildad

Konst, Fotografi, Temaauktion, Contemporary Selected

Denise Grünstein
Budhistorik (16 bud)
2370295
31 000
2370280
30 000
2370245
25 000
2369158
15 000
2368520
13 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.