Terriner Qianlong

358207

TERRINER, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal Qianlong, dekor i famille rose, hänklar i form av fohundar, höjd 13, 32 x 24 cm

Lock saknas, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Terriner Qianlong

Budhistorik (10 bud)
2383418
2 600
2383416
2382200
2376715
1 400
2375227
1 300

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.