Heimo Zobernig - painting

357841

HEIMO ZOBERNIG (Österrike, född 1958): "Untitled (white)", signerad och daterad på baksidan Heimo Zobernig 2007, Swarovskikristaller och akryl på duk, 200x200 cm

PROVENIENS:
Galerie Christian Nagel, Berlin
CCA Andratx, Andratx
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Temaauktion, Temaauktion

Nybrogatan 32, Stockholm

Heimo Zobernig - painting

Budhistorik (56 bud)
2370075
304 000
2370074
302 000
2370070
300 000
2370070
298 000
2370072
296 000

Slutpris SEK:
304 000
30 613 EUR, 34 778 USD
Utropspris SEK:
200 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.