Elina Brotherus "FUJI-MI6"

357829

ELINA BROTHERUS (Finland, född 1972): "FUJI-MI6", signerad och daterad på baksidan Elina Brotherus 2008, edition 1/6, c-print, 70x86 cm

PROVENIENS:
CCA Andratx, Andratx
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Teckningar, Nutida, Fotografi, Temaauktion, Temaauktion

Elina Brotherus

Budhistorik (10 bud)
2369910
6 000
2369909
5 000
2369908
2367537
2362422
1 900

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.