Elina Brotherus "FUJI-MI3"

357825

ELINA BROTHERUS (Finland, född 1972): "FUJI-MI3", signerad och daterad på baksidan Elina Brotherus 2008, edition 1/6, c-print, 70x86 cm

PROVENIENS:
CCA Andratx, Andratx
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Fotografi, Nutida, Fotografi, Temaauktion, Temaauktion

Elina Brotherus

Budhistorik (9 bud)
2370297
7 200
2370199
6 200
2370184
4 800
2368718
4 600
2359554

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.