John Bock, "Runner con mien Hof"

357824

JOHN BOCK (Tyskland, född 1965): "Runner con mien Hof", monogramsignerad och daterad JB 120409, utförd 2009, installation, varierade mått

PROVENIENS:
Klosterfelde, Berlin
CCA Andratx, Andratx
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur, Temaauktion, Temaauktion

Nybrogatan 32, Stockholm

John Bock,

Budhistorik (6 bud)
2370165
9 000
2369912
8 000
2369848
6 200
2367546
6 000
2357223
5 000

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
125 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.