Rachel Howard, "Frantz"

357819

RACHEL HOWARD (Storbritannien, född 1969): "Frantz", signerad och daterad på baksidan Rachel Howard 2008, olja och blandteknik på duk, 122x152,5 cm

PROVENIENS:
CCA Andratx, Andratx
(acquired directly from the artist)
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Temaauktion, Temaauktion

Rachel Howard,
Budhistorik (8 bud)
2369982
50 000
2369978
40 000
2357947
24 000
2357212
23 000
2354443
20 000

Slutpris SEK:
50 000
5 035 EUR, 5 720 USD
Utropspris SEK:
100 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.