Evan Gruzis "Assorted Shapes"

357816

EVAN GRUZIS (USA, född 1979): "Assorted Shapes", signerad och daterad på baksidan Evan Gruzis 2008, tusch och akvarell på papper, 71,5x51,5 cm

PROVENIENS:
Duve Berlin, Berlin
CCA Andratx, Andratx
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD: CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Teckningar, Nutida, Måleri, Temaauktion, Temaauktion

Rum 21

Evan Gruzis

Budhistorik (4 bud)

2368596
5 000
2366349
2366347
2352791

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.