Dennis Oppenheim, "Study Generation Static"

357807

DENNIS OPPENHEIM (USA, född1938): "Study Generation Static", signerad och daterad Dennis Oppenheim 1988, kol och pastell på papper, 200x125 cm, samt skulptur, varierande mått

PROVENIENS:
CCA Andratx, Andratx
(acquired directly from the artist)
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur, Temaauktion, Temaauktion

Dennis Oppenheim,

Budhistorik (7 bud)
2370166
42 000
2366715
40 000
2364433
31 000
2363504
25 000
2361169
16 000

Slutpris SEK:
42 000
4 229 EUR, 4 805 USD
Utropspris SEK:
70 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.