Carl Michael von Hausswolff, "Church"

357709

CARL MICHAEL VON HAUSSWOLFF (född 1956): Church - ur serien Red Empty, Chicago 2003, signerad och numrerad på baksidan Carl Michael von Hausswolff 2/3, cibachrome, 75x50 cm
PROVENIENS: Brändström & Stene, Stockholm

Konst, Fotografi, Nutida, Fotografi, Temaauktion, Temaauktion

Rum 22

Carl Michael von Hausswolff,

Budhistorik (7 bud)
2369106
2 600
2367135
2 400
2363013
2360641
1 800
2358383
1 700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.