Pelle Swedlund, oljemålning

357555

PELLE SWEDLUND (1865-1947): Skymning, signerad med monogram PS, olja på duk, 50x61,5 cm, originalram Proveniens: Bukowski Auktioner, auktion nr 456, Julauktion, 1987, katalognr 248

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Pelle Swedlund, oljemålning

Budhistorik (21 bud)
2394967
24 000
2395151
23 000
2394967
21 000
2395150
20 000
2394967
16 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.