Pelle Swedlund, oljemålning

357552

PELLE SWEDLUND (1865-1947): Afton, signerad med monogram och daterad PS -04, olja på pannå, 29x46,5 cm
Proveniens: Nordén Auktioner, våren 1997, katalognr 167.

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Pelle Swedlund, oljemålning

Budhistorik (29 bud)
2395513
19 000
2395104
18 500
2395078
18 000
2395103
17 500
2395078
17 000

Slutpris SEK:
19 000
1 913 EUR, 2 174 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.