Tallrikar i underglasyrblått 1700-tal

362324

TALLRIKAR, 12 st (varav 5+2 st samt 5 med olika motiv) porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 22 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Budhistorik (51 bud)
2340724
16 500
2340719
16 000
2340723
16 000
2340719
14 000
2340721
13 500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.