Tallrikar i famille rosefärger

362295

TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i famille rosefärger, diameter ca 22-22,5 cm

Två med äldre lagningar, de övriga med enstaka nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Budhistorik (11 bud)
2341707
1 900
2341718
1 800
2341707
1 700
2341715
1 600
2341707

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.