Äldre böcker om fiske 7 st, Göran Dyhlén

362197

ÄLDRE BÖCKER OM FISKE (7). Bl.a. Norbäck, Handledning i fiskevård och fiskafvel, 1894, Limborg, Handbok i fiske och fiskeodling, 1880, Lundberg, Fiske med metspö, 1889. M.fl. 7 häften och volymer.

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Varierande skick, vissa småskador, fläckar, stämplar

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling, Böcker/Kartor, Böcker/Kartor

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (2 bud)

2359931
500
2343166
450

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.