Spegel rokokostil

362181

SPEGEL, sekelskifte 1900, rokokostil, förgylld träskuren delvis genombruten dekor av bladverk, höjd ca 90x52 cm

Skada/ dekorbortfall, senare glas, baksida med ägarmärkning, slitage/sprickor

Möbler, Speglar

Rum 2

Spegel rokokostil

Budhistorik (9 bud)
2338756
1 900
2338754
1 800
2338750
1 700
2338743
1 600
2338703

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.