Ljusstakar Österrike-Ungern låghaltigt silver

362119

LJUSSTAKAR, 1 par, silver / 800, Österrike/Ungern 1872-1922, 1800-talets slut, ljuspipa uppburen av karyatid, stämplad Wien E G, höjd 25 cm, vikt ca 700 g

Fotring med mindre buckla

Silver

Monter 26

Budhistorik (31 bud)
2339162
7 800
2339429
7 600
2339162
7 400
2339417
7 200
2339162
7 000

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.