Kista 1800-talets början

362110

KISTA, 1800-tal, märkt med årtalen 1828 och 1804, imitationmåleri i brunt, polykrom dekor av blommor, höjd ca 62, 124x61 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Bruksslitage

Möbler, Allmoge

Rum 6

Kista 1800-talets början

Budhistorik (6 bud)
2343617
1 800
2343275
1 600
2339953
950
2339908
2338164
500

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.