Dalahäst tidigt 1900-tal

362078

DALAHÄST, tidigt 1900-tal, i Rytter Olof Mattssons stil, bemålad, höjd 17,5 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Lagning vid halsen

Diverse, Samlarobjekt, Allmoge

Geijersgatan 14, Göteborg

Dalahäst tidigt 1900-tal

Budhistorik (10 bud)
2355412
2356197
2355412
2351225
750
2354845
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.