Spindelur Joseph Antoni Beringer

362041

JOSEPH ANTONI BERINGER, spindelur, 1700-talets andra hälft, signerat Salzburg Beringer, fodral i silver och sköldpadda, förgyllt spindelur, diameter 5 cm

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestat, verk med rostskador, ytterboett med skador

Klockor/Ur

Budhistorik (29 bud)
2338678
12 500
2338693
12 000
2338678
11 500
2338692
11 000
2338678
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.