Möbler från järnvägsfärjan Drottning Viktoria

362022

STOLAR, PALLAR, 6+4, från järnvägsfärjan Drottning Viktoria, byggd 1909, som trafikerade Trelleborg-Sassnitz samt Travemunde, och togs ur trafik 1967, bestående av 6 stolar och 4 pallar, 1930-tal, i skuren, betsad ek samt textilklädsel, höjd 112, längd 160 cm

Bruksslitage, smutsig klädsel

Ändringar/tillägg
Ej originalmöbler

Möbler, Stolar, Nautica/Technica

Rum 12

Budhistorik (6 bud)
2336654
650
2335420
600
2335420
450
2327005
2324142

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.