Stol Jonas Bohlin

362020

JONAS BOHLIN, stol, "Tivoli", formgiven 2001, underrede i svartlackerat stål, stoppad sits och rygg med klädsel i svart textil, signerad J Bohlin, skyltmärkt J Bohlin Jonas Bohlin Design Stockholm, sitthöjd ca 46 cm
HISTORIK: Inropad på "Hommage ā Jonas Bohlin", Jubileumsauktion den 10:e februari 2003, Stockholms Auktionsverk

Bruksslitage

Möbler, Design

Rum 12

Stol Jonas Bohlin

Budhistorik (9 bud)
2343144
3 200
2340800
2 400
2340799
2340796
1 900
2340795
1 700

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.