Soffor från järnvägsfärjan Drottning Viktoria

362019

SOFFOR, 1 par, från järnvägsfärjan Drottning Viktoria, byggd 1909, som trafikerade Trelleborg-Sassnitz samt Travemunde, och togs ur trafik 1967, bestående av 2 soffor, 1930-tal, i skuren, betsad ek samt textilklädsel, höjd 112, längd 160 cm

Bruksslitage

Ändringar/tillägg
Ej originalmöbler

Möbler, Nautica/Technica

Rum 12

Budhistorik (13 bud)
2337378
1 600
2337801
1 600
2337378
1 300
2336650
2330233

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.