Soffor från järnvägsförjan Drottning Viktoria

362016

SOFFOR, 1 par, från järnvägsfärjan Drottning Viktoria, byggd 1909, som trafikerade Trelleborg-Sassnitz samt Travemunde, och togs ur trafik 1967, bestående av: 2 soffor, 1930-tal, i skuren, betsad ek samt textilklädsel, höjd112, längd 160 cm

Bruksslitage

Ändringar/tillägg
Ej originalmöbler

Möbler, Soffor, Nautica/Technica

Budhistorik (13 bud)
2339726
2339535
950
2339535
850
2327011
2327011
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.