Soffa Jonas Bohlin

362010

JONAS BOHLIN, soffa, "Tivoli", formgiven 2001, underrede i svartlackerat stål, stoppad sits och rygg i svart skinn, signerad J Bohlin, skyltmärkt Jonas Bohlin Jonas Bohlin Design Stockholm, längd ca 135, sitthöjd 44 cm
HISTORIK: Inropad på "Hommage ā Jonas Bohlin", Jubileumsauktion den 10:e februari 2003, Stockholms Auktionsverk

Bruksslitage

Möbler, Design

Rum 16

Soffa Jonas Bohlin

Budhistorik (17 bud)
2343020
20 000
2343019
19 500
2343014
18 000
2343011
16 500
2342804
15 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.