Sabel

362001

SABEL, 1900-tal, klinga med skålslipning, mässingsfäste med 3 byglar, stålbalja med 2 koppelringar, längd 103 cm

Skador , lagningar

Vapen/Medaljer

Rum 11

Sabel

Budhistorik (9 bud)
2337387
700
2338124
650
2337387
600
2337079
550
2336960
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.