Dosa tumlare kalk silver

361985

DOSA, TUMLARE, KALK, SUPKOPP, 5 dlr, silver, 17/1800-tal, bl.a. Nils Lorens Kjellberg, Kalmar, troligen Anders Hjulström, Köping 1786, total vikt ca 170 g

Skador, bucklor, bristningar

Silver

Monter 27

Dosa tumlare kalk silver

Budhistorik (12 bud)
2338541
1 400
2338545
1 300
2338541
2338539
2338536

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.