Johan Tirén, Skogslandskap med samer

361979

JOHAN TIRÉN (1853-1911): Skogslandskap med samer fiskande i bäck nedanför vattenfall, signerad och daterad Johan Tirén 1898, olja på duk, 94 x 120 cm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (24 bud)
2339035
16 500
2337494
16 000
2337494
15 000
2339028
14 500
2337494
14 000

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.