Porslin i imarifärger

361973

MUGG, MINIATYRKANNA, FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger samt 2 koppar i underglasyrblått, 1700-tal, urna med lock 1800-tal, muggens höjd ca 16 cm

Kannans med lagningar samt nederdel med tillverkningsdefekt

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Porslin i imarifärger

Budhistorik (14 bud)
2339199
2339030
1 900
2338778
1 800
2338287
1 700
2337613
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.