TALLRIKAR och fat i underglasyrblått

361964

TALLRIKAR, 8 st, FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, ca diameter 23-28 cm

Ett fat med lagat brätte, enstaka nagg och sprickor kan förekomma på tallrikarna

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Budhistorik (17 bud)
2338806
2 400
2338802
2338797
2338771
1 900
2338768
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.