Psg supermatchen tröja, Sportauktion

361946

PARIS SAINT-GERMAIN FC, SUPERMATCHEN 2013, Ullevi, fotbollströja, signerad av 19 spelare, Nike, storlek M;

Säljes till förmån för Öppet Hus - Ideell förening för mångfald.
Öppet Hus föreningen öppnar dörrar till arbetsmarknaden för unga vuxna med utländsk bakgrund främst genom mentorprogram.

PROVENIENS:
Supermatchen mellan PSG-Real Madrid 2013, Ullevi, Göteborg. Autografer erhållna vid detta arrangemang.

Behållningen går oavkortat till Öppet Hus
Inga avgifter tillkommer på det klubbade beloppet då Stockholms Auktionsverk avstår samtliga provisioner.

Signerad av delar av laget, tuschrester på framsidan

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sport och fritid, Välgörenhet

Budhistorik (1 bud)

2350334
2016-02-23 19:13:26
5 000

2016-02-27 kl 15:00
Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.