Golvur 1800-tal

361936

GOLVUR, 1800-tal, urtavlan märkt "AAS Mora", bemålat med förgyllda lister, höjd ca 194 cm, lod medföljer

Slitage/färgbortfall, senare bemålning, nytt qvartzurverk med pendel (originalurverk med tillbehör medföljer)

Klockor/Ur

Rum 12

Golvur 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

2339354
2016-02-18 20:07:16

2016-02-18 kl 21:02
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.