Bägare Sundsvall

361916

BÄGARE, silver, Mikael Sedelin, Sundsvall 1793, svisselerad blom- och bladdekor, delvis med förgyllning, fot med välvda knäckar, höjd 17,5 cm, vikt ca 260 g

Slitage, äldre gravyr

Silver

Monter 24

Bägare Sundsvall

Budhistorik (9 bud)
2339609
5 000
2339350
4 800
2339607
4 800
2339350
4 600
2339604
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.