Akvareller signerade J. Hagberg

361881

AKVARELLER, 2 st., tidigt 1800-tal, signerade J(onas). Hagberg, daterade 1812 och 1814, ca 400x255 mm och 265x305 mm

Proveniens: Professor Ulla Ehrensvärd (1927-2015).

Några veck, fläckar, 1 reva i marginal

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Äldre måleri

Rum 9

Budhistorik (24 bud)
2336121
3 200
2336682
2336121
2 800
2336679
2 600
2336121
1 900

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.