Tallrikar och uppläggningsfat famille rose

361871

TALLRIKAR, 4 st djupa, 3 st flata, UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, konturerat brätte, blomdekor i emaljfärger, tallrikarnas diameter 24 cm, uppläggningsfatet 40 x 30 cm

Kantnagg, smärre färgbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Budhistorik (6 bud)
2341695
3 400
2335469
3 200
2331509
2325965
2325052

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.