Graverad plansch Padua ca 1605

361853

PADUA. GUERRA, F. - DE ANGLIS, G. Santuario delle sette chiese in Monsellice teritorio Padova...Graverad plansch, ca 1605. Ca 435x550 mm.
Med namnstämpel i nedre marginal M. Vestrius Barbianus (författare och sekreterare till påven Clemens VIII).

Proveniens: Professor Ulla Ehrensvärd (1927-2015).

Skador, fläckar

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Rum 9

Budhistorik (6 bud)
2324771
2322504
2322502
2322500
500
2322495

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.