Fat tallrik Kina 1700-tal

361851

FAT, TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått samt famille rose, diameter ca 22,5 cm, längd 30,5 cm

Smärre nagg och glasyrbortfall, tallriken med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Fat tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
2349948
650
2334635
600
2348747
550
2334635
500
2347600
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.