Salisfodinae Cracovienses regis graverad plansch

361826

POLSKE KUNGENS BESÖK I SALTGRUVA. MÜLLER, B. (efter) - NILSON, J. E. Salisfodinae Cracovienses regis Polinarum Augusti III... 1700-tal. Graverad plansch, ca 540x840 mm.

Proveniens: Professor Ulla Ehrensvärd (1927-2015).

Revor, fläckar och skador. Vikt.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Rum 9

Budhistorik (42 bud)
2337058
14 000
2337052
13 500
2337048
13 000
2337045
12 500
2337039
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.