Smörask med lock i porfyr

361793

SMÖRASK med lock, 1800-talets början, porfyr, försilvrad lockknopp i form av blomma och bladverk, vridet fasetterat lock, höjd 10, diameter 13 cm

Underdelen lagad småbitar saknas, lock med större nagg, underdel med flertal mindre nagg

Diverse

Monter 3

Smörask med lock i porfyr

Budhistorik (22 bud)
2334276
1 800
2332565
1 700
2332464
1 600
2332081
2330384
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.