Sockerskin silver Danzig Tyskland

361791

SOCKERSKRIN, silver, 1800-talets mitt, stämplad CBJ Danzig Tyskland (möjligen Carl Benjamin Schultz), oval kropp med dekor av blommor, invändigt förgylld, höjd 14 cm, nyckel finns

Silver, Övriga silverföremål

Monter 23

Budhistorik (41 bud)
2336189
7 600
2336193
7 600
2336189
7 400
2336191
7 400
2336189
7 200

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.