Dalahäst tidigt 1900-tal

361788

DALAHÄST, Olof Rytter Mattssons stil, 1900-talets början, höjd ca 20 cm

Åldersrelaterat slitage/patina

Diverse, Samlarobjekt, Allmoge

Monter 3

Dalahäst tidigt 1900-tal

Budhistorik (19 bud)
2336918
2 600
2336839
2 400
2335763
2336835
2335763
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.