Gustav Ankarcrona akvarell

361784

GUSTAV ANKARCRONA (1869-1933): Kavallerister - Pressens vecka, signerad och daterad G Ankarcrona 1908, krita och akvarell på papper, 87 x 61 cm; Bok medföljer där tavlan är avbildad, ; se sid 5 "Ariel Pressveckans tidning"

Ändringar/tillägg
Bok finns att avhämta på Utlämningen

Konst, Teckningar

Gustav Ankarcrona akvarell
Budhistorik (4 bud)

2336448
5 200
2318083
5 000
2318082
3 200
2318081

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
6 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.