Tanka

361744

TANKA, 1900-talets andra hälft, föreställande Parvati, gemål till Vishnu, olja på duk, uppfodrad på tyg, motivmått ca 39x25 cm

Konst, Modernt måleri, Etnografica

Monter 25

Tanka
Budhistorik (6 bud)
2338028
500
2337889
450
2337331
2337888
2337331

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.