Vodkabägare på fot silver Moskva

361708

VODKABÄGARE på fot, silver, Moskva 1800-tal, otydliga mästarstämplar, dekor i niello, delvis förgylld, höjd 12 cm, vikt ca 72 g

Åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 23

Budhistorik (18 bud)
2333385
2 400
2319021
2330240
2319021
1 800
2318775
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.