Skålar i lack med drakdekor

361514

SKÅLAR, 8 st, 1900-talets första hälft, svartlackerade samt förgylld dekor med drakar, signerade, höjd 6, 5, diameter 11, 5 cm

Bruksslitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 19

Skålar i lack med drakdekor

Budhistorik (4 bud)

2327822
650
2322841
600
2316449
550
2315743

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.