Skålfat Kina 1700-tal

361498

SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), underglasyrdekor i blått, pagodlandskap, diameter 54 cm

Liten kantlagning, smärre hårsprickor

Orientaliskt, Porslin

Rum 20

Skålfat Kina 1700-tal

Budhistorik (20 bud)
2334331
3 200
2323085
2334329
2323085
2 600
2333899
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.